Szambo betonowe Radom czy oczyszczalnia ścieków?

szambo betonowe radom

Szambo betonowe Radom – budując dom zastanów się nad wyborem metody pozbywania się ścieków.

Podejmując się budowy domu w Radomiu warto rozważyć czy wybrać tradycyjne metody pozbywania się ścieków wykorzystując szambo betonowe  czy zainwestować z przydomową oczyszczalnię ścieków. Masz działkę w Radomiu pamiętaj, że musi ona spełniać określone warunki aby wybudować przydomową oczyszczalnię ścieków jak i szambo betonowe nasza działka musi spełniać określone warunki.

W Radomiu przydomowa oczyszczalnia ścieków jak i szambo betonowe muszą znajdować się w określonych odległościach od granicy działki, drogi, od ujęcia wody, rur z gazem oraz od domu. Myśląc o przydomowej oczyszczalni ścieków należy również zwrócić uwagę na dostateczną przepuszczalność gruntu oraz niski poziom wód gruntowych. Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków zajmuje o wiele więcej miejsca na działce niż zbiorniki na szambo betonowe. Koszty związane z jej budową są dużo wyższe w porównaniu z kosztami budowy szamba betonowego. Jeśli chodzi o działki rekreacyjne w Radomiu gdzie zużycie wody nie jest bieżące tzn. nie trzeba regularnie wywozić nieczystości bardziej wydajne jest zainwestowanie w zbiornik na szambo.

Elementy budowy przydomowej oczyszczalni ścieków powinny posiadać Aprobatę Techniczną Instytutu Ochrony Środowiska, można kupić gotowy produkt – szambo betonowe Radom, od firm świadczących kompleksowe usługi związane z montażem konserwacją i formalnościami prawnymi, jak również możemy zakupić samą oczyszczalnie bez dodatkowych usług. Budując oczyszczalnię ścieków ważne jest dobre umiejscowienie osadnika wstępnego, który powinien być zakopany jak najbliżej domu i dobrze odpowietrzany, równie ważny jest drenaż rozsączający z uwagi na fakt, iż gleba jest najczęstszym odbiornikiem ścieków.

Zaletą szamba plastikowego jest łatwość w montażu. Minusem jest mała wytrzymałość na duże obciążenia oraz mała masa co często skutkuje wypchnięciem zbiornika przez wody gruntowe. Zatem trzeba pomyśleć przede wszystkim o zabezpieczeniu zbiornika przed wyporem, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Wyższa cena szamb plastikowych od szamb betonowych, jest i tak współmierna z kosztami związanymi z budową przydomowej oczyszczalni ścieków.

Na terenie Radomia budowa szamba betonowego czy wykonanego z tworzywa sztucznego, oraz związane z tym formalności, jest o wiele prostsza. Szambo betonowe Radom – jego zaletą jest przede wszystkim niska cena, solidność, wytrzymałość oraz duża masa, dzięki której zbiornikowi nie grozi wypchnięcie przez wody gruntowe.
Decyzja jest na tak? Wybrałeś szambo betonowe, Radom jest pionierem jako producent szamb betonowych.

Wszystko zależne jest oczywiście od warunków przestrzennych ,usytuowania działki oraz kosztów jakie jesteśmy w stanie ponieść przy budowie wybranej metody odprowadzania nieczystości.

Szambo betonowe Radom to Walbud – fachowe doradztwo, budowa oraz transport szamb betonowych, zbiorników na deszczówkę, gnojówkę itp.